Na Islandii

Kertasníkir

Dziś Wigilia. Ten jeden najmagiczniejszy wieczór w roku, na który każdy czeka przez cały rok. To szczególny wieczór pełen magii, ale i świętości. To dziś w nocy narodzi się Chrystus. To właśnei dziś zgromadzimy się całymi rodzinami przy wspólnym stole, połamiemy się opłatkiem, zjemy uroczystą kolację, a dzieci znajdą prezenty pod choinką. Dziś z gór przychodzi ostatni z 13 braci. Nazywa się Kertasníkir czyli „Żebrak świec”.

KertasníkirKertasníkir jest romantycznym ale głodnym „chłopcem”, który staje w obliczu trudnej decyzji; czy patrzeć na piękny blask świec, które kradnie czy zjeść je by uciszyć jego żołądek.

Moi drodzy czytelnicy dziś Wigilia pozwólcie więc że złożę Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam zdrowych, spokojnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Niech magia świąt wypełni nietylko Wasze domy, ale i serca. Nowonarodzony Jezus niech błogosławi Wam swą rączką w końcówce tego roku jak i w całym nadchodzącym. Życze Wam również udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *